ME: Štvorkajak postúpil do finále na 500 metrov

14.07.2017 Celý región

Plovdiv 14. júla (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka postúpil do finále na 500 metrov na ME v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive. Zvíťazil časom 1:22,092 minúty v piatkovom druhom semifinále. V sobotňajšom A-finále sa predstaví po boku posádok zo Srbska, Nemecka, Talianska, Bieloruska, Maďarska, Česka, Portugalska a Rumunska.

Do A-finále sa prebojovala aj dvojica Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo, ktorá finišovala v piatkovom prvom semifinále na treťom mieste (1:32,440 min) za pretekármi z Francúzska a Dánska.

Priamy postup "ušiel" len tesne

Štvorkajak Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka iba tesne ušiel priamy postup do A-finále na 500 m na ME v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive. V piatkovej druhej rozjazde obsadil časom 1:19,052 min. druhé miesto so stratou 0,304 sekundy na víťazné bieloruské kvarteto Roman Pjatrušenko, Mikita Borykov, Dmitrij Tracjakov a Vitalij Bialko. O 14.48 SELČ tak Slovákov čakalo semifinále, do ktorého postúpilo z rozjazdy najlepších šesť lodí. Do A-finále sa priamo prebojovali iba víťazi.

Priamy postup unikol aj duu Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo, ktoré finišovalo vo svojej rozjazde v K2 na 500 m na druhom mieste časom 1:37,488 min. Za víťaznou dvojicou Bence Nádas, Sándor Tótka z Maďarska, ktorá sa ako jediná priamo kvalifikovala do A-finále, zaostalo o 3,544 s. Zaťka s Beňom čakalo semifinále o 15.55.

Do semifinále postúpili v piatok aj Peter Gelle v K1 na 1000 m, Vincent Farkas v C1 na 500 i 1000 m a dvojica Marek Krajčovič a Matej Michálek v K2 na 1000 m. Kajakár Gelle skončil vo svojej rozjazde na štvrtom mieste, kanoista Farkas finišoval na piatej pozícii na 1000 m a na siedmej priečke na 500 m. Do A-finále sa priamo kvalifikovali iba víťazi rozjázd. Krajčovič s Michálekom obsadili na 1000 m piate miesto, do A-finále priamo postupovali prví traja.